HAKKIMIZDA

Firmamız hırdavat ve lüks hırdavat sektöründe en eski ve en köklü firmalarından biridir. Zer Group, 1984 yılında Kazım Zer tarafından Gaziantep’te kurulmuştur. Firmamız 140’ın üzerindeki tedarikçi ile 100 bini geçen ürün gamını 1.000’e yakın bayisiyle buluşturmanın ve başarılı hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyor.

Firmamız bulunduğumuz coğrafyada, hırdavat sektörünün öncü firması olarak, “Nerox”, “Carelly”, “U-2, U-4” markalarıyla kendi ürünlerinin satışını da yapmaktadır. Ayrıca ambalaj sektöründeki yatırımları ile “Starplus” ve "Vioraplast" markasıyla çöp torbası, buzdolabı poşeti üretimi yapmaktadır. Firmamız yaklaşık 100'ü aşkın personel, 5 bin metrekare ambar ve 25 araçla tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Zer Group’un tarihçesi Gaziantep’e uzanmaktadır. İSTOÇ’ ta faaliyetine devam eden Zer Group, hırdavat (ev gereçleri, oyuncak, kırtasiye, elektronik vb) ve lüks hırdavatta (ıslak havlu, tırnak makası, temizlik bezi vb), 1.000’e yakın toptancısına mal vererek, ülke genelinde en küçük mağazaya kadar, 140 büyük üreticiden aldığı ürünlerin ulaştırılmasını sağlıyor. Binlerce ürün ile bine yakın bayi operasyonunu anlık ve doğru veriler ile etkin şekilde yöneten Zer Group, Azerbaycan, Kıbrıs, Irak, Yunanistan gibi 10’a yakın ülkedeki ihracat ve ithalat sürecini de gerçekleştiriyor.

Kıraç’ta çöp torbası ve buzdolabı poşeti tesisi, Kıraç’ta, 2 bin metrekarelik alanda, çöp torbası ve buzdolabı poşeti üretmek için 2011 yılında kurduğumuz Zerpak firmamız, ayda 350 tonun üzerinde üretim yaparak, ürünlerin yurtiçi ve yurtdışında tüketici ile buluşmasını sağlıyor. Üretimin %25’ini bölge ülkelerine ihraç ederken, yakın gelecekte ihracatın payının arttırılmasını planlıyor.

Bayi organizasyonları, Düzenlediği bayi organizasyonları ile hırdavat sektörünü buluşturan Zer Group, ana tedarikçiler ile ana toptancıları her yıl bir otelde bir araya getiriyor. Sektördeki yeniliklerin sergilendiği etkinlikte, piyasalar ve pazarın durumuna ilişkin güncel değerlendirmede de bulunuluyor.